Onderwerpen die in deze Nieuwsbrief worden behandeld:

1- Vaagheid Troef

Afgelopen week debatteerde de Tweede Kamer over de begroting van het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. In de aanloop daarnaartoe had de Koepel Gepensioneerden opgeroepen om staatssecretaris Wiersma ‘door te zagen’ over de onlangs door hem met zes partijen in de Kamer gesloten indexatiedeal. Door die deal, zo beweren de partijen in kwestie (en veel kranten namen dat klakkeloos over), zullen zowat alle gepensioneerden in januari eindelijk hun pensioenen weer eens verhoogd zien. Lees verder in de Nieuwsbrief

2- DNBulletin over contant geld

Vorige week plaatste De Nederlandsche Bank op haar website een DNBulletin n.a.v. een  onderzoek dat DNB eerder dit jaar heeft laten uitvoeren naar de acceptatie van contant geld.

Het kreeg de titel ‘Betere communicatie gewenst over acceptatie contant betalen’ en kan hier worden gelezen.

3- Inflatie naar recordhoogte, maar het kabinet doet even niks

Maanden geleden al heeft de Koepel Gepensioneerden de politiek opgeroepen over te gaan tot koopkrachtreparatie voor senioren. Die bungelen, zo bleek recent ook uit berekeningen van het Centraal Planbureau, al jarenlang onderaan alle koopkrachtlijstjes. De Koepel deed die oproep destijds naar aanleiding van de snel oplopende energieprijzen. Het kabinet reageerde daar toen op door een bedrag van meer dan drie miljard euro uit te trekken om de gas- en energierekening voor alle huishoudens wat te dempen. Diverse pogingen in de Tweede Kamer om wat extra’s te doen voor senioren (die vaak een wat hogere rekening hebben) liepen vervolgens op niets uit. Lees verder in de Nieuwsbrief